Hakkımızda

Bursa’da 2002 yılında başlayan faaliyetlerimizi, endüstriyel tip tartı aletleri, tartım sistemleri, kamyon kantarları montajı, arıza bakım ve servis hizmetleri oluşturmaktadır.
2004 yılında yaptığımız karşılıklı görüşmeler sonucu, Türkiye’nin önde gelen kantar üreticilerinden Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile anlaşma yaparak Güney Marmara Bölge Servisi ve Yetkili Bayisi olmuştur.
BT Kalibrasyon olarak aldığımız sorumluluğun karşılığı olarak 3 servis aracı ve 7 kişilik uzman ekiple ve etalon ağırlıklı hiap vinçli kalibrasyon aracımız ile 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.
Biz tüm kalbimizle inanıyoruz ki “YERLER VE GÖKLER BİR DENGE İLE YARATILMIŞTIR” Bu dengenin içinde insanların hak ve hukukunu korumak, onların doğru ve ayarlı ölçü aletlerini kullanmalarını sağlamak, maddi kazancın yanında manevi hazzıda büyük olan bir iştir.
Bu misyon anlayışı içinde BT Kalibrasyon faaliyetlerine devam etmektedir.

Değerli müşterimiz;

Yasal metroloji kapsamında ticari faaliyetlerde kullanılan otomatik olmayan tartı aletleri imalat ve/veya son damga yılından itibaren her 2 yılda bir periyodik muayene tabidir.

Tartı aletinin periyodik muayenesinin yaptırılması kullanıcısının sorumluluğunda olup periyodik muayene için son başvuru tarihi 28 Şubattır.

Kapasitesi 2 tonun üzerindeki otomatik olmayan tartı aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili olarak 11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Su Dışındaki Sıvılar İçin Ölçme Sistemleri İle Bazı Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Muayene Yönetmeliği” ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilendirilmiştir.

Söz konusu otomatik olmayan tartı aletinizin periyodik muayenesi için TSE’ye ait https://basvuruportal.tse.org.tr adresinden muayene başvurunuzu yapabilir veya 0533 748 9638 numaralı telefonumuzdan teknik servis departmanımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Muayene Yönetmeliği

Ölçü Aletleri Muayene ve Damgalama Ücret Çizelgesi